| Dan a întrebat:

Intrebare pentru toti de pe TPU.ro.
Doriti sa realizam impreuna un proiect pentru Romania? Cine doreste sa participe la acest proiect? Tema proiectului este "O viata mai buna pentru toti". Astept de la voi raspuns.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Timishan a răspuns:

Foarte buna initiativa, si daca-mi pot acorda din timp acesteia, sunt alaturi.Insa, la cum am inteles din detalii, am concluzionat cu-o intrebare "- Cunosti ceva legi ce inlesnesc o astfel de initiativa, fara sa dai mita undeva?". Nu de alta, dar daca ai nevoie de aprobari ori mai stiu eu ce stampile si semnaturi, si esti nevoit sa dai un "drept", eu ma cam enervez si-mi bag picioarele. tongue Dar, sa vedem.Salut! happy

14 răspunsuri:
| Cryssy a răspuns:

Suna bine...As dori si eu sa particip. Dar sa ne dai mai mai multe detalii, sa stim cu ce te putem ajuta...

| Dan explică:

Felicitari Ioana, vrei sa contribui si tu la acest proiect?

| Dan explică:

Proiectul este pentru romanii care au nevoie de sprijin social.Impreuna vom ajuta alti romani prin Clubul Prietenilor Adevarati.Caut psihologi, medici, juristi, jurnalisti, studenti, pensionari.

| hashe86 a răspuns:

Suna bine pana acum. miroase a voluntariat. demult cautam eu ceva sa ma fac util. astept mai multe detalii sa vedem despre ce e vorba si cum pot contribui.

| fabiola a răspuns:

Il realizam, dar ne aude cine trebuie?!

| ioanaa a răspuns:

Poti conta si pe mine.

| Ruxandra_8921 a răspuns:

Ce anume presupune proiectul respectiv? as fi incantata sa ma implic dar daca poti trimite-mi un mesaj cu mai multe detalii

| mioara a răspuns:

Da, de ce nu eu sunt de acord cum luam legatura.

| ioana_1851 a răspuns:

As vrea sa ajut Romania sa fie mai bine realizata in lume :-).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa inteleg ca te-ai impotmolit in proiectul ce tocmai il asezai pe hartie si acum doresti idei?
glumesc, depinde de proiect si de cum te putem ajuta, numai sa nu ma stresezi cu liberalii, nu-i suport.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt pro, da-ne si tu mai multe detalii.sunt dispusa sa ajut si sa contribui cu tot ceea ce pot atat timp cat nu propui meetinguri si alte nebunii de genul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primesti ca voluntari in proiectul tau si tineri plecati la munca in strainatate? ai nevoie de oameni care vor sa faca ceva pentru mai mult respect in spitale si pe la ghiseele publice unde suntem manjiti cu noroi ori de cate ori ajungem sa ne cerem drepturile? daca da, serios ca pun umarul la treaba.sunt atatea chestii pe care as vrea sa le schimb dar sunt constienta ca singura nu reusesc.tot ce pot face de una singura e sa ma cert cu toata lumea pe oriunde merg si mi se incalca drepturile dar m-am saturat sa ma tiganesc. vreau si eu putin bun simt. poate ne unim cu totii si reusim sa facem o treaba buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt tare curios cum poti ajuta tu si clubul prietenilor, sa faceti o viata mai buna pentru toti.
Numai cu vorbe?
Nu te gandesti ca trebuie investitii majore pentru un astfel de proiect?
Cine va aproba voua acest proiect?
Unde da-ti acest proiect?
Cine va sustine material?
Cine...
Iti apreciez gestul...dar...cauta pe cineva care sa creada in asta...eu nu cred.
Ok, daca e un proiect, solid...ai sanse...10%sa te finanteze o banca...
Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il numesti generic prioect sau intentionati, tu si prietenii tai, sa intocmiti o aplicatie pe care s-o depuneti la o Autoritate de Management spre a primi finantare din fonduri structurale, europene? Spune cum vezi ca ar functiona, asta in cazul in care urmati calea pe care am indicat-o! Sau ...in fine...bani exista, trebuie doar sa stii cum sa-i iei! Eu stiu cum, dar nu cunosc detaliile planului vostru...care-i strategia?
Monica