| GhostAI a întrebat:

Cum pot proceda daca vreau sa ma transfer de la liceul (clasa a IX a) unde sunt profil de bio-chimie (stiinte ale naturii) la alt liceu cu profil vocational (pedagogie)?
Am media de la examen 7.05, media ultimului admis de la profilul pedagogic a fost 6.02. Am dat probele de aptitudini in mai, le-am trecut pe toate.
Liceul la care sunt acum, este in alt oras fata de cel la care ma bate gandul sa ma transfer.

Răspuns Câştigător
| Ariana131 a răspuns:

Din câte știu acum cu aceste module, te poți transfera după ce termini anul, si sa te duci la acel liceu direct în clasa a 10 a. Dacă este urgent, poți face o cerere dar cu un motiv bine pus la punct și sa fie ceva urgent, altfel trebuie sa aștepți pana la vara când se termina primul an. Nu știu dacă trebuie sa mai dai acele probe, dar dacă le ai dat in mai anul acesta și o sa te transferi anul viitor, presupun ca le vei da din nou

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Transferul se poate executa la inceput de an scolar, nu in timpul anului scolar.