| Dilinca765 a întrebat:

Buna ziua TPU.
Eu la începutul lunii Decembrie i-am dat dirigintei doua scutiri de la medic fiindcă am lipsit doua saptamani, si in cursul lunii Decembrie i-am amintit deseori sa motiveze absentele, însă ea mi-a pierdut scutirile și spune ca nu poate să mai motiveze absentele fiindcă scutirile nu sunt vizate de școala si ca este vina mea… Am poze cu scutirile si i le-am trimis de mai multe ori dar refuza sa le motiveze, a spus ca nu se mai pot motiva absentele pe luna Decembrie si nu au stampila scolii… ce pot sa fac?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Fa i reclamatie la secretariatul scolii mergi cu pozele la directorul scolii si spune i ca diriginta refuza sa iti motiveze absentele pe motiv ca le-a pierdut, ceea ce sigur este o minciuna, ea nu vrea sa ti le motiveze din alte cauze, dar directorul o va sanctiona, daca nici la director nu rezolvi mergi la politie, pastreaza in telefon pozele cu scutirile de la medic sa ai dovada.

| Standt a răspuns:

Reclamatie prima data la director. Daca nu se rezolva, la inspectoratul scolar. Politai nu are competente in acest caz.