| 廷韓_恩_1993 a întrebat:

Buna ziua tuturor! Am primit recent anexa la fisa de inscriere pentru limbi straine. Mi s-a fost data doar una dar eu vreau sa dau la bilingv italiana si la engleza. Ar trebui sa mai cer inca una de la secretariat?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, în acest caz, TREBUIE să mai CERI încă un exemplar!
Fiecare exemplar se prezintă şi se completează la Centrul în care dai proba aferentă limbii respective...

"Cap. 3 Susținerea probelor de aptitudini
Art.20. (1) Pentru liceele/clasele la care se organizează probe de aptitudini, înscrierea se desfășoară în perioada 26 - 27 mai 2014.
(2) Înscrierea pentru susținerea probelor de aptitudini sau a probelor de verificare a cunoștințelor de limbă maternă sau de limbă modernă se face direct de către candidați, cu o anexă a fișei de înscriere eliberată de unitatea școlară la care aceștia au absolvit cursurile gimnaziale, al cărei model este comunicat de Comisia Națională de Admitere până la data de 1 martie.
Art.21. (1) Secretariatele școlilor generale completează, cu datele personale (numele, inițiala tatălui, prenumele, codul numeric personal, școala și județul de proveniență), anexele fișelor de înscriere ale absolvenților clasei a VIII-a, care doresc să participe la probe de aptitudini sau la probe de verificare a cunoștințelor de limbă modernă sau maternă. Anexele fișelor se eliberează solicitanților, până la data de 23 mai a anului în care se organizează admiterea, pentru a le permite înscrierea la aceste probe. În cazul în care candidatul solicită înscrierea la mai multe probe de aptitudini sau de verificare a cunoștințelor de limbă maternă sau modernă, pot fi eliberate mai multe anexe ale fișei de înscriere.
(2) Anexele fișelor acestor candidați sunt înmânate candidaților/părinților, care semnează de primire în registrul școlii. În acest registru, se consemnează clar natura documentului eliberat: "anexa la fișa de înscriere pentru admitere în licee" și motivul eliberării acesteia: "participare la probe de aptitudini" sau "participare la probe de verificare a cunoștințelor de limbă modernă/maternă".
Art.22. (1) Probele de aptitudini se desfășoară în perioada 28 – 30 mai 2014. " - SURSA = Metodologie de organizare și desfășurare a admiterii în învățământul liceal de stat pentru anul școlar 2014-2015 - vezi linkul :
http://www.isjcj.ro/htm/Admitere/2014/BROSURA_2014.pdf

Toate cele bune.