| anonim_4396 a întrebat:

nu stiu ce profil sa iau ( liceu ). Vreau sa devin stewardesa, si dupa liceu voi face un liceu de limbi straine ca sa invat cat mai multe, iar apoi voi face si cursurile speciale care sunt absolut necesare pentru acest job.
Am auzit ca multi care vor sa invete cat mai multe limbi straine dau la filologie, dar ar fi bine si un profil care are de exemplu intensiv engleza.
Ce ar trebui sa fac? Sa dau la filologie sau sa iau un liceu de exemplu pedagogic de stinte naturale cu bilingv intensiv engleza?

2 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Important este sa stii engleza, si probabil mai ai un atu daca mai stii o limba straina in plus, sau mai multe.problemaeste ca trebuie sa te incadrezi in profilul lor,adica sa corespunzi cerintelor lor,adica nu numai in privinta limbii straine.o sa fii chemata la un interviu, daca ei considera ca te incadrezi, daca iei interviul vei face un curs, apoi un examen, dupa aceea daca-l iei vei fi stewardesa.bafta!

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Nu are nici o legatura liceul cu ce doresti tu.