| WriteYourUsername a întrebat:

Vreau cateva pareri despre Universitatea"Ioan Slavici" din Timisoara. Mai exact, facultatea de inginerie.
Cum sunt profesorii? Dar materiile? Cum e cu prezenta la ore? Orice alte informatii sunt bine venite.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La fel ca la orice alta universitate!

| WriteYourUsername explică (pentru Violleta2022):

Ma asteptam la mai multe detalii...

| Violleta2022 a răspuns (pentru WriteYourUsername):

Nu inteleg ce detalii doresti. Ca nu-i nimci diferit o facultate de alta si nici oamenii nu sunt diferiti.
La fiecare facultate este la fel, profesorii sunt oameni perfect normali, cu maini, picioare si capete.
In functie de preferinta personala si de finante disponibile, se imbraca si incalta. Fiecare profesor are viata lui, asa cum avem cu totii, o casa, o sotie sau sot, eventual prieteni samd.
Studentii sunt fosti partial colegi de ai tai cu cativa ani mai mari ca tie, trecuti prin acelasi liceu ca si tine, tineri simpli, capabili sa invete si sa-si afac un viitor.
Evident sunt diferiti, pentru ca au comportament individual diferit.
In ce privesc absentele, este ca la liceu, lipsesti ti se pune in catalog absenta. la un anume numar de absente poti fii exmatriculat.
La facultate nu-i obligat nimeni sa te treaca si nici sa-ti ofere confort, asa ca, esti notat si ramai repetent, daca nu-ti iei minimul de exmane din anul respectiv, sau ai absente cu nemiluita.
In primul an daca ramai repetent, trebuie sa dai din noua dmiterea la facultate.
Sper ca ti-am dat destul de detaliat informatia ceruta.