| andreeaandra989 a întrebat:

Bunăăă, cine are evaluare saptamana viitoare? La ce va este frica cel mai mult la română sau la mate?

9 răspunsuri:
| Daniellllll1 a răspuns:

Mate,nu-i logic?
Si la Romana putin... sa nu pice chestia aia cu schimbarea valorii gramatica ca am belit-o, ma refer aia "Prin ce moduri s-au format cuvintele...", doar sufixele si prefixele le stiu.

| andreeaandra989 explică (pentru Daniellllll1):

Pai si eu ma mai uncurc la romana la faza cu "cum s-au format" dar pana la urma sunt usoare

| Daniellllll1 a răspuns (pentru andreeaandra989):

Daca va fi doar cu sufixe si prefixe, e perfect, sper sa scot un 7, si sa pice un gen la care avem ce sa scriem.

| andreeaandra989 explică (pentru Daniellllll1):

Orice ar pica o sa fie mai usor ca la simulare :p

| Daniellllll1 a răspuns (pentru andreeaandra989):

winking daca e mai usor ca la simulare iau hohoho,dar n-are ce sa fie mai usor, parerea mea, o sa fie aproximativ la fel la Romana, la mate o sa fie mult mai usor, dar la Romana cam la fel...

| andreeaandra989 explică (pentru Daniellllll1):

Pff stiu la mate a fost greeeu hai pe privat happy

| ɹαℓυ a răspuns:

Eu nu am examene, dar stiu ca intotdeauna m-am ferit de mate si imi era frica de ea. Si cand am dat examenele surpriza. Am luat nota mai mare la mate. Ironia sortii.

| Ayakawelwel a răspuns:

Mate,dar si putin la romana.