| iioana5812 a întrebat:

Bunaaa.
Sunt clasa a12a si nu prea stiu de unde sa incep cu invatatul pentru bac. M-ati putea ajuta cu cateva sugestii?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia-o cu repetatul lectiilor de la inceputul anului, lectie de lectie, ca sa ai materia proaspata, ca nu stie nimeni ce se va da anul asta.
La matematica, fizica, chimie trebuie sa rezolvi exercitii si probleme, la restul materiilor (din ce dai tu BAC-ul) se poate tocii.
Spor la invatat si SUCCES la BAC!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da profesorii tai ce zic?

| mODIN a răspuns:

Tine minte o chestie: vei fi testata pe cat stii, nu pe cat ai invatat. Multi oameni au impresia ca astea sunt acelasi lucru, dar nu e adevarat.

Ignora sfaturile gen "trebuie sa stai 4 ore pe zi sa inveti, timp de XYZ luni inainte de bac". Nu are nici o relevanta cat timp ai pierdut cu cartea in fata. Tu ce trebuie sa faci e sa intelegi sau sa retii ce inveti acolo. Daca iti ia 500 de ore sau 15 minute nu are nici o relevanta.

| Dragobeta a răspuns:

De la clasa a 9-a cel putin.

| Xox0 a răspuns:

Găsești cărți pentru bac pentru fiecare materie

| antonioger a răspuns:

Recapitularea anilor de liceu este sfatul cel mai bun la aceasta intrebare.

| Eusuntingineru a răspuns:

Vezi filmele gen morometii si altele Conteaza