| teiube a întrebat:

Bunaas vrea cineva sa imi explice si mie urmatoarele lucruri; 1) rolul cratimei -definitie 2) rolul virgulei-definitie 3) rolul punctelor de suspensie 4) rolul liniei de dialog 5) rolul semnului de intrebare 6) rolul semnului de exclamare si ce nu inteleg eu este ca orice mi-ar da eu trebuie sa scriu doar definitia nu? adica daca imi zice rolul cratimei in nu stiu ce fraza eu scriu definitia nu sau cum?

1 răspuns:
| megamix112 a răspuns:

Deci am dat de 100 de intrebari de genul asta azi.Chiar nimeni nu mai stie ce este google si la ce se foloseste?