| AlinaPristavu19 a întrebat:

BunaTPU sun eleva in clasa 9 si as vrea sa stiu si eu in ce consta cu exactitate bacalaureatul la profilul filologie?

4 răspunsuri:
| babylove a răspuns:

Pai la filo fiind profil uman se pune mai mult accentpe materi ca romana, istoria, limbile straine, latina, geografia si logica sau psihologia,
O sa dai bac la romana istorie engleza si sa alegi intre(geografie, latina, filosofie, logica, psihologie) etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bacalaureatul*

| AlinaPristavu19 explică (pentru anonim_4396):

Mersi imi place sa fiu corectata

| adelaaa25 a răspuns:

Pana ajungi sa dai bacu se poate schimba de 100 de ori! Nu poti sti daca o sa ramana tot asa. Dar oricum din cate stiue eu astea sunt materiile.
Lb romana
Istorie
Geografie/Logica/Psihologie/Economie/Sociologie/Filosofie(la alegere)