| ZoZzo a întrebat:

Bune care imi poate spune si mie va rog ce pot sa fac cu un IPAD 2 smart cover...il pot folosi pe post de telefon? ma pot juca pe el? trebuie sa am internet pe el? e cu android? functionaza fara internet? la ce il incarc? cum bag jocuri pe el? va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| mateiesteovaca a răspuns:

Buna, ZoZzo. In primul rand "Smart Cover" este doar o invelitoare pentru iPad. Nu poti folosi iPad ca telefon, te poti juca pe el, o conexiune la internet nu este necesara, sistemul de operare al tabletei este Apple iOS, functioneaza fara o conexiune la internet, il incarci cu incarcatorul special primit de la furnizor sau cu un cablu USB special, poti instala jocuri prin App Store.

| ZoZzo explică (pentru mateiesteovaca):

Si ce fel de jocuri pot baga pe el? Este cu android?

| mateiesteovaca a răspuns (pentru ZoZzo):

Poti instala pe iPad orice joc gasit in Apple App Store, iar sistemul de operare este iOS. (nu Android)

| ZoZzo explică (pentru mateiesteovaca):

Si unde gasesc acele jocuri? sau trebuie sa le cumpar?big grin

| BinnkTheBest a răspuns (pentru mateiesteovaca):

Si de asemenea iti trebuie cont de iTunesbig grin

| ZoZzo explică (pentru ZoZzo):

Ma refer la jocuri si aplicatii cum sunt si pe andoid big grin

| mateiesteovaca a răspuns (pentru ZoZzo):

Exista in Apple App Store jocuri gratuite si care trebuie cumparate.

| mateiesteovaca a răspuns (pentru ZoZzo):

Jocurile si aplicatiile se pot descarca/achizitiona din Apple App Store.

| ZoZzo explică (pentru mateiesteovaca):

Ai putea sa-mi dai un site thinking te rog?

| ZoZzo explică (pentru mateiesteovaca):

Site unde pot gasi acele jocuri si aplicatii

| mateiesteovaca a răspuns (pentru ZoZzo):

Poti instala o aplicatie pe iPad prin App Store (direct din meniul principal al iPad) sau prin iTunes. Nu exista un site in care poti avea incredere pentru asa ceva.

| ZoZzo explică (pentru mateiesteovaca):

Deci sa inteleg ca le descarc direct de pe IPAD?

| mateiesteovaca a răspuns (pentru ZoZzo):

Exact, prin App Store/iTunes.

| ZoZzo explică (pentru mateiesteovaca):

Oke mersi frumos :*

| mateiesteovaca a răspuns (pentru ZoZzo):

Nici o problema. Funda?

| ZoZzo explică (pentru BinnkTheBest):

Cum imi pot face cont de iTues?
imi explici si mie te rog ca imi cumpar maine big grin si nu stiu sa-l folosesc laughing

19 răspunsuri:
| mateiesteovaca a răspuns:

Ma indoiesc serios ca acest link are de a face cu subiectul de discutie. As aprecia daca un membru senior l-ar raporta.

| ZoZzo explică (pentru mateiesteovaca):

Pfff...straight face deci le pot lua de pe net? si sunt numai trialuri adica care ma lasa sa ma joc 5 minute sau numai 60 min pe un joc si apoi imi arata sa-l cumpar?big grin

| mateiesteovaca a răspuns (pentru ZoZzo):

Exista in App Store aplicatii/jocuri gratuite (esti liber sa le folosesti oricat fara limite), aplicatii demo si aplicatii contra cost.

| BinnkTheBest a răspuns:

PAI...eu am iPod dar este cam la fel ca iPad-ul...nu poti sa vb la eladica la telefon decat face to face adica daca cineva din prietenii tai au iphone ipod etc. poti face conferinta prin care va vedetihappy de asemenea poti sa ai net pe el dar doar ipad-urile pot face astahappysau prinde si wirrelles