| inloveforever a întrebat:

Buunaa, as dori sa imi dati un sfat. Eu merg la sala si la aerobic zilnic, fac foarte mult sport. Dar mai demult eram mai plinuta si am tinut o cura de slabire destul de drastica si anume : mancam legume, fructe si supe si in rest nimica, deci cam 600-700 de calorii pe zi plus ca 500 le dadeam jos la aerobic + sala. Intr-adevar am slabit 7 kg in 3-4 saptamani, dar acum am lipsa destul de mare de magneziu si am inceput sa am palpitatii, sa mai tremur, dar intre timp iau Magnerot, care sper sa ma ajute. Dar intrebarea mea este : oare daca iau magnerot, ma voi ingrasa, sau ma rog imi va produce pofta de mancare, sau strict imi va reface golurile de magneziu? Scuzatiii categoria? Fundaaaaa :*!

1 răspuns:
| FuriousMadalin96 a răspuns:

E prea stricta dieta, 700 calorii pe zi mi se pare foarte putin,nu uita ca tu arzi calorii si in timpul zilei,si in somn,nu numai la aerobic, mai mananca si lactate, grasimi bune pentru organism, proteine, nu te baza doar pe legume si ciorba.Mananca moderat, sa-i asiguri corpului toti nutrientii necesari dezvoltarii.