| BestOfTheBest a întrebat:

Ca sa devin inginer proiectant trebuie sa urmez liceul de electromecanica? Sunt cautati inginerii proiectanti? Si sunt platiti bine?

Răspuns Câştigător
| eewan a răspuns:

1)Ca sa devii inginer proiectant poti sa faci ce liceu vrei tu.
2)Destul de cautati (cei cu experienta)
3)Sunt platiti bine

| BestOfTheBest explică (pentru eewan):

Si ce facultate trebuie urmata? Ar fi un dezavantaj daca as face liceul de electromecanica? Cam care e salariul de start?

| eewan a răspuns (pentru BestOfTheBest):

1. Eu daca as fi in locul tau m-as duce pe civile.(autostrazi, drumuri, poduri)
2.Nu este un dezavantaj liceul de electromecanica
3.Debinde de tara. in Romania de la 1000 in sus, in europa 2000-300
Eu fac Costruction Management si sper sa imi gasesc un job undeva prin australia cand termin.

| BestOfTheBest explică (pentru eewan):

Inca o intrebare..sa merg pe inginer proiectant sau inginer electric?

| eewan a răspuns (pentru BestOfTheBest):

Scuze pentru intarziere. eu in locul tau m-as duce pe inginer proiectant(mai interesant parerea mea)

| BestOfTheBest explică (pentru eewan):

De ce e mai bine? Daac imi poti da o explicatie. Daca nu, multumesc oricum. ai funda. multumesc multhappy

6 răspunsuri:
| eewan a răspuns:

Simplu. eu fac la facultate din amandoua.(eu fac cam tot ce tine de constructii).
-inginerul proiectant castiga mai multi bani
-si e mult mai interesanta munca pe care o face un inginer proiectant decat unul electric.(cel putin mie asa mi se pare)
-inginerul proiectant este mai apreciat decat un inginer electric(asta nu stiu de ce... amandoi muncesc mult)
Sper sa faci alegerea cea mai buna!