| king5151 a întrebat:

Ca sa iti incheie mediile la o materie trebuie sa fii prezent la ora respectiva? Am peste 2 note la fiecare

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Nu-i obligatoriu dar e de bun simț

| king5151 explică (pentru sierra1):

Un raspuns scurt si la obiect!

| sierra1 a răspuns (pentru king5151):

Vacanță plăcută king!

51 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Eu nu prea inteleg motivul pentru care va este atat de greu sa mai mergeti la scoala cateva zile, in conditiile in care ati inceput de mult vacanta.Ce ai de gand sa faci cu alea cateva ore libere in care mediile sunt incheiate, din moment ce nu doresti sa fii prezent? Probabil nimic.

| king5151 explică (pentru dullcat):

Cine ar fi asa de nebun sau prost pe romaneste sa mearga la scoala pe 30 de grade, in conditia in care nu se pun absente si ai notele necesare pentru incheierea mediilor. Adica am fost azi si nu am facut nicio ora.

| dullcat a răspuns (pentru king5151):

Si atunci de ce pui intrebarea asta, care e si ea proasta, dupa logica ta? Ti-ai dat raspunsul singur.

| king5151 explică (pentru dullcat):

Cum adica de ce pun intrebarea asta? Poate cel ce raspunde a trecut prin situatia respectiva, sau i s-a explicat de catre un director/cadru didactic. Simplu.

| king5151 explică (pentru dullcat):

Ti-ai pierdut cateva minute din viata sa-mi dai 2 raspunsuri din care nu am inteles nimic. Puteai sa te axezi fix pe intrebare si raspunzi cu Da/Nu.

| dullcat a răspuns (pentru king5151):

Persoanele astea ti-ar raspunde sa vii la ore.Tu ai vazut director sau profesor care sa recomande chiulitul? laughing

| king5151 explică (pentru dullcat):

Stai putin, nu am intrebat ce e recomandat sa fac, am intrebat ce fac elevii normali si ce gandesc rational, nu am nevoie de comunisti/tocilari care sa imi dea raspunsuri in contra intrebarii mele, doar sa ma incurajeze sa merg la scoala in niste zile extrem de neimportante.

| king5151 explică (pentru king5151):

Nu am nevoie de speaker motivational momentan, mersi oricum!

| dullcat a răspuns (pentru king5151):

Nu esti singurul care pune intrebarea aceasta.Nu te du, pur si simplu. Ai nevoie de o confirmare pentru asta din partea unor straini? Nu.Fa ce vrei, ca un adevarat pusti anti comunist. laughing

| king5151 explică (pentru dullcat):

Nu din partea unor straini, probabil sa imi observe intrebarea anumiti elevi / chiar si cadre didactice ce li s-a explicat deja ce trebuie sa faca. Daca tot e site-ul asta, de ce sa nu intreb? E ca si cum as pune o intrebare despre basket si imi raspunde o persoana ce practica fotbal. Intrebarea e adresata exact oamenilor ce au trecut prin astfel de chestii.

| king5151 explică (pentru dullcat):

Inainte sa ajuti pe cineva sau sa incerci sa ajuti, trebuie sa fii deja informat despre lucrul/intrebarea respectiva. Raspunsurile anapoda nu isi au rostul.

| dullcat a răspuns (pentru king5151):

Ok.Eu am trecut,, prin astfel de chestii'', am terminat scoala, deci raspunsul e da, trebuie sa fii prezent.

| king5151 explică (pentru dullcat):

Un argument mai concret? De ce trebuie sa fiu prezent? Mi-au fost incheiate medii la materii la care nu am fost prezent.

| DonMoldo a răspuns (pentru king5151):

Inseamna ca esti nebun daca mori pentru 3-4 zile.

| dullcat a răspuns (pentru king5151):

Daca nu era necesara prezenta, in calendar aparea vacanta trecuta cu o saptamana mai devreme, ca doar nu faceti nimic deoarece se incheie mediile, dupa spusele tale.

| king5151 explică (pentru DonMoldo):

Dacă la tine de miercuri până vineri inseamna 4 zile, îmi dau seama ce fel de creier ai laughing) Chiar nu e nicio opțiune să blochez răspunsuri de la analfabeți?

| dullcat a răspuns (pentru king5151):

A scris 3-4 zile, deci e corect. Dupa mine, TPU ar trebui sa blocheze intrebarile irelevante. laughing

| king5151 explică (pentru dullcat):

Te încurci în argumente... las-o așa. te înteleg că ai vrut să pari deștept, dar nu e loc, crede-mă. Să îti dau raspunsul la ce ai zis. Într-adevăr, ai dreptate, e necesară ultima săptamana pentru "cei ce nu au note la materii," saptămana asta fiind ultima când se pot incheia mediile.

| king5151 explică (pentru dullcat):

Ai mare dreptate, am uitat că în weekend se face școală.

| DonMoldo a răspuns (pentru king5151):

Pai depinde, daca ramai corigent te mai duci o zi in iulie cand se dau corigentele, si din cate vad sunt mari sanse laughing

| dullcat a răspuns (pentru king5151):

Ce raspuns e asta, considerand ca tu ai mentionat deja ca ai note suficiente pentru incheierea mediilor? E logic ca elevii care nu au trebuie sa mearga, pentru o ultima sansa. Daca spuneai ca esti in aceeasi situatie, fii sigur ca raspunsul asta il primeai.

Vezi ca nu ai optiunea sa iti acorzi singur funda.

| king5151 explică (pentru DonMoldo):

Bună asta, dar hai să îti zic ceva pentru tine. dacă 10 nu era notă de trecere, eram corigent la toate materiile. Sper că ai prins-o, e prea grea pentru tine laughing

| king5151 explică (pentru dullcat):

Ce răspunsuri sunt ale tale? Tu îmi spui că dacă nu era importantă ultima saptămana de scoala se lua vacantă acum o saptamana. Eu ti-am explicat pe întelesul tau că într-adevar, ultima saptamana e importanta pentru CEI CE NU AU NOTE SUFICIENTE. Pentru mine ce ar fi important? Să stau 2 ore în bancă pe telefon? laughing

| dullcat a răspuns (pentru king5151):

Mai, nu stiu. Exista chestia asta magica numita socializare.Mie imi placea sa fac asta, acele zile erau practic doar o pauza continua in care puteai vorbi in voie sau rade cu colegii/prietenii.

Tu nu mi-ai raspuns in ce mod productiv ai utiliza orele astea economisite prin lipsa prezentei in ultimele zile.

| DonMoldo a răspuns (pentru king5151):

E rau sa n-ai parte de atenie de la parinti laughing ti-ai raspuns mai mult tu la intrebarea propiu-zisa.

| king5151 explică (pentru dullcat):

Nu în mod productiv, ci în mod inteligent. Trebuie să ne mai folosim și creierul în viață!

| king5151 explică (pentru DonMoldo):

Da, nu are rost să fac "schimbi de replici" cu o persoană ce nu are 10 cuvinte în tot vocabularul lui și la fiecare frază foloseste câte un emoji doar să nu pară sec.

| dullcat a răspuns (pentru king5151):

Ok.A fost o placere sa purtam aceasta discutie utila. laughing

| DonMoldo a răspuns (pentru king5151):

Pai rad de tine ma omule, tot tu pui intreabarea si tot tu iti raspunzi. Esti prea prost sa intelegi.

Răspuns utilizator avertizat
| king5151 explică (pentru alexxxxxxxxxxxxzzzzz):

Nu inteleg ce vrei sa zici, sau trebuia sa specific "nu vreau raspunsurile de la analfabeti functionali"? In primul rand, cred ca tu stai in desert, sau a 2-a varianta, nu iti permiti un amarat de TV sa vezi si tu stirile si sa iti dai seama ca au fost 3 saptamani.

| king5151 explică (pentru DonMoldo):

Asta vrei tu sa crezi, m-am saturat de hahalere ca tine care au 2-3 cuvinte in vocabularul lor. Pe langa ca esti agramat mai vrei sa pari si interesant. Cum ai putea tu sa razi de mine din moment ce am vorbe pentru toata rasa ta, si inca 10 generatii de acum incolo? Doar zic. happy

| DonMoldo a răspuns (pentru king5151):

Ce vorbe ai tu ma laughing cat tu nu iesi din casa, ai vazut soarele si tu macar?

| DonMoldo a răspuns (pentru king5151):

Plozi dupa tastatura, am auzit de voi.

| king5151 explică (pentru DonMoldo):

Mi-am batut p*** de tine pana acum, dar tu nu observi asta. Mai lasa live-urile lui Feraru si Costelus de pe Tiktok, ca incepi sa iti dai aere de interlop. Fii baiat, in realitate te trimitea lumea la magazin, 100% dupa vocabularul tau.

| DonMoldo a răspuns (pentru king5151):

Foarte buna discutia, de la scoala ai ajuns la interlopi laughing te bat astia la scoala sau de ce nu vrei sa te duci.

| king5151 explică (pentru DonMoldo):

Frate, imi e rusine sa vorbesc serios cu tine. Esti un maimutoi de 14-15 ani tare in gura pe internet.

| DonMoldo a răspuns (pentru king5151):

Esti maxim un tocilar de clasa a 10-11 cu ochelari, obsedat de gramatica cu cosuri pe fata da-mi add pe insta daca mai vrei sa vorbim, sa-ti vad fata de printesa 1anto1.

| king5151 explică (pentru DonMoldo):

Du-te bai interlopule inchipuit de aici, pe astia ca tine ii pun sa-mi stearga praful de pe adidasi, da-te-n rahat

| DonMoldo a răspuns (pentru king5151):

Tu nu stii sa mergi drept pe strada si vorbesti de sters adidasi, n-ai dat o palma toata viata ta

| king5151 explică (pentru DonMoldo):

Bine frate, respect

Răspuns utilizator avertizat
| Fatamuntilor a răspuns (pentru dullcat):

Eu am vazut!
proful de sport ne spunea ca facem orele la,, stadion'' cand era vorba prima sau ultima ora.Era prof chiul,, legal''.Iar cel de rusa zicea ca el nu face ore in,, noctura''(invam dupa amiaza) si se duce la ferma si putem sa mergem acasarolling on the floor
multumesc de amintiri!

| Fatamuntilor a răspuns:

Cand eram, eu eleva se mergea la scoala pana in ultima zi!(se invata si sambata)
acum chiar daca mediile sunt incheiate si manualele predate, eu as fi venit doar ca mai stau fizic cu colegii! Esti in an terminal?

| Emma30555 a răspuns:

Dacă se pun absente bănuiesc ca e mai indicat sa mergi la ore. Întreabă diriginta!

| ReddY25 a răspuns:

Du-te dacă nu ai ce face acasăhappy

| LiviuSorinel23 a răspuns:

Tot el pune intrebarea, tot el raspunde laughing

| king5151 explică (pentru LiviuSorinel23):

Nu te contrazic. Dar te rog sa folosesti corect semnele de punctuatie cand imi lasi un argument/fraza. Mersi anticipat!

| DonMoldo a răspuns (pentru king5151):

Vrei incurajare sa mergi la scoala laughing e nasol cand nu ai parinti.