| petreleon a întrebat:

Ca student la o facultate aparținând unei universități publice, pot frecventa alte cursuri din alte facultate sau din alt an?

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Normal ar fi sa frecventezi doar cursurile la care esti inscris, dar daca vrei si profesorul iti da voie, te poti duce si la alte cursuri. Din alt an, mai mare sau mai mic (mai ales daca ai restante din urma) e ok sa te duci, dar la alte facultati chiar ar trebui sa intrebi profesorul inainte. Daca vine cumva vreun control si vede ca nu faci parte de acolo (e probabilitate foarte mica, dar totusi), atunci profesorul a imbulinat-o.
Iar universitate publica nu inseamna ca toata lumea are acces acolo.

| suntserios a răspuns (pentru Bondarel99):

Nu am auzit in viata mea de control la facultate... nu e autobuz totusi sa iti controleze biletul

| Bondarel99 a răspuns (pentru suntserios):

Uite ca la Politehnica am vazut, la seminar si laborator, la curs nu stiu sa iti spun...

| AFR81 a răspuns:

Cu permisiunea profesorului, da. Doar ca nu va fi nimic oficial, nu vei lucra la seminarii, nu vei da examene si asa mai departe.

| Violleta2022 a răspuns:

NU, nu se poate!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Majoritatea cursurilor sunt "publice" sa zic asa, nu ii pasa nimanui daca esti in sala si daca prezenta e mare la curs peste 40-50 oameni nu te observa nimeni.

Bineinteles poti sa te duci si sa ceri voie profesorului daca il cunosti