| anonim_4396 a întrebat:

Cam cat cheltuie un student pe luna si pe ce?

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Depinde de luna si de buzunarul parintilor. In lunile de vacanta nu cheltuie mai nimic, in sesiuni se mai duc unii bani pe examenewinking, iar in rest mai mult pe distractie. happy

| Adry05 a răspuns:

Depinde de buget si de multi factori: oras, spatiu de locuit etc.
In principiu pe mancare, chestii de igiena sau nevoie pe acasa, materiale pentru facultate + ce iesi pe la distractii, pe afara etc.

| DeyCj a răspuns:

Cât vrea și îi permite jebul fie a lui fie al părinților lui, că nu toți studenții au auzit și de cuvântul job, mai ales cei de bani gata.

| kar1GaNNN a răspuns:

Dacă merge în cluburi și la femei cheltuie destul de mult, am pățit și eu.

| Lostlyric a răspuns:

Cateva detalii: ce fel de student vei fi? Cat de bine stai financiar? Vei sta la camin sau in gazda? Iti place shaorma cu de toate sau iti place mamaliga cu branza? Stii sa gatesti la resou?

| Kogaion a răspuns:

Un student cheltuie cat are, daca are 100 de lei, 100 de lei cheltuie, daca are 10000, 10000 cheltuie.