| Violetta69 a întrebat:

Cam ce trebuie sa invat pentru testarea la engleza pentru a intra in clasa de intensiv? (Clasa a9-a) Funda

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| Blamely a răspuns:

Timpurile verbale, și să nu fi chiar paralelă cu engleza.

Răspuns utilizator avertizat
| SimonaSimona01 a răspuns:

Iti va da un tes in limba engleza si trebuie sa raspunzi oral ce iti spune ea. Si apoi vei da si in scris va incepe de la ceva usor cum ar fi sa unesti sinonimele cu antonimele si pe parcusr iti va da cate ceva mai greu ..cum ar fi verbe si tu trebuie sa le treci la timpurile care ti le cere.Bafta

| timeOUT a răspuns:

Timpurile, past simple, perfect simple, ar trebui sa le stapansesti la perfectie, si sa stii sa le si aplici, practic.

| Ciul_Izabela_1999 a răspuns:

Cauta pe net, gandeste-te si incearca orice nu stii