| ioana_5498 a întrebat:

Cand ai citit ultima oara o carte, carea fost aceea?

19 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Intimitatea-increderea in sine si in celalalt, a lui Osho. O carte pe care o recomand cuplurilor, alaturi de 'Despre iubirea non-posesiva si exuberanta', a lui Adrian Nuță. ceciliarepede, am citit si eu cartea de care zici. E o carte buna si utila tuturor.

cami
| cami a răspuns:

Ce mai citeste lumea de pe TPU, exact ce citesc si eu happy
Papillon si Idiotul happy...@tipulverde succes la citit, daca te-ai apucat de Dostoievski, e clar, inseamna ca-ti place literarura dificila dar placuta a rusilor. happy... spor la citit, ai nevoie.686 de pg.nu-i putin...Daniela.Papillon e superb love struck.doua volume.merita citite.

cami
| cami a răspuns:

laughinghee hee. ce frumos ai spus "buruienoasa".hee hee. dar nu stiu de ce.Idiotul meu are 686...thinking .hai gata gata cu trancanitu` sa ne punem pe citeala.

cami
| cami a răspuns:

laughing hee hee..ce frumos ai spus "buruienoasa"..hee hee..dar nu stiu de ce..Idiotul meu are 686...I don't know..hai gata gata cu trancanitu` sa ne punem pe citeala.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Recitesc '' Poezii '' de Esenin.

daniela
| daniela a răspuns:

Acum recitesc cu multa placere Papillon

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Inca o citesc... Se numeste "Gata cu scuzele, traieste din plin!" si e scrisa de Alyssa Abbey.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Inca o citesc... Se numeste "Gata cu scuzele, traieste din plin!" si e scrisa de Alyssa Abbey.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Inca o citesc... Se numeste "Gata cu scuzele, traieste din plin!" si e scrisa de Alyssa Abbey.

| TipulVerde a răspuns:

Io m-am apucat de rusi, acum citesc Idiotul

| TipulVerde a răspuns:

Mersi cami, dostoievski m-a fascinat cu crima si raskolnikov a devenit un fel de mini-erou pentru mine (o sa treaca happy, si idiotul meu are 619 pagini, cred ca e o versiune mai putin buruenoasawinking

| sese a răspuns:

Ful de optari; azi ora 1; am "pierdut"!

| JustMeFlory a răspuns:

Poi...am citi Memoriile unei Gheise... dar nu am terminat'obig grin...acum vreau sa ma apuc sa citesc una in limba engleza ca sa imi imbogatesc vocabularulhappy

prfml
| prfml a răspuns:

Subiectul unei carti bune prefer sa il vad intr-un film, nu vreau numai cuvinte vreau sa vad si emotiile, starea de spirit a personajelor. Ultima carte pe care am citit-o a fost mai demult, a fost de Jules Vern - Calatorie in centrul pamantului. Sa citesti o carte consider ca este un atu, nu desconsider asta, dar caracterul difera de la om la om. Lectura placuta celor care au de gand sa citeasca o carte astazi!

| BluePuff_3062 a răspuns:

Acum sunt la Copiii capitanului Grant.Sunt in clasa a V-a si deja am citit 46 carti dintre care 20 de groaza big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citesc in fiecare zi. Acum : Autocunoastere si autoterapie asistata- Andre Moreau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merci de pont, psiholoaga! Sunt pasionata de lectura din acest domeniu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste. Citind mereu, creierul tau va deveni un laborator de idei si imagini.eu re citesc Tragedia veacurilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saptamana trecuta am terminat al doilea volum din Amurg. Super carte. Pacat ca filmul nu-i atat de reusit(parerea mea)