| Dictus1278 a întrebat:

Cand e ziua portilor deschise la Palatul Buckingham?

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi informaţii referitoare la 2014 la linkul :
http://www.royalcollection.org.uk/......your-visit

http://www.royalcollection.org.uk/visit/the-state-rooms-buckingham-palace

Toate cele bune.

| stlucian a răspuns:

Http://www.infotour.ro/......londra-941

Orar:
Camerele de Stat:
Deschis zilnic: 31 Iulie – 29 Septembrie 2008.
Intrarea se face la fiecare 15 minute.
9:45 am – 3:45 pm (ultima intrare)

Schimbarea Garzilor: aceasta are loc la ora 11:30 am in fiecare zi din Aprilie pana la sfarsitul lui Iulie si in restul anului atunci cand vremea permite.

Preturi:
Camerele de Stat – Adult 15.5£; Sub 17 ani: 8.75£; Sub 5 ani: gratuit.
Bilet de familie – 2 adulti si 3 copii sub 17 ani – 39.75£.

Camerele de Stat, Galeria Reginei si Grajdurile Regale (disponibil doar intre 1 August si 28 Septembrie) – Adult: 28.5£; Sub 17 ani: 16£; Sub 5 ani – gratuit.
Bilet de familie – 2 adulti si 3 copii sub 17 ani - 73£.

Biletele pot fi achizitionate de la Oficiul de bilete aflat la intrarea vizitatorilor, pe strada Buckingham Road. Acesta este deschis de la 9:15 am la 5:00 pm. Sunt acceptate toate cartile de credit importante.

Transport:
Statiile de metrou cele mai apropiate sunt: Victoria, St. James's Park si Green Park.

mai multe:

http://www.tvl.ro/londra/obiectiveturisticelondra-buckinghampalace.html

| Dictus1278 explică (pentru stlucian):

Dar eu vreau din 2013 sau 2014 nu din 2008!

| stlucian a răspuns (pentru Dictus1278):

Si ce crezi ca preturile sunt mai mici! Ei nu tin cont de inflatie! Chiar daca sunt in "Europa" sau se considera asa tot lira lor e mai mare! Tu ai considera Marea Britanie ca facand parte din Europa? Eu NU! Din punct de vedere geografic e o insula! Multi britanici nici nu stiu acest lucru!

Oricum zilele pe care le vrei nu le gasezti nicaieri(gratis) e o politica de marketing poate ceva reduceri in care te obliga sa cumperi diferite suveniruri/prostii si daca faci calculul la sfarsit poate ajungi mai scump!
Nu poti intra tam nesam in Palatul Buckingham! Asta e Clar!

Daca te duci ai grija ca sunt mai HOTI ca noi!

| Crrisstti a răspuns:

Perioada: 2 - 31 august 2014
Perioada: 1- 28 septembrie 2014
Mai multe amanunte gasesti aici: http://www.royalcollection.org.uk/......your-visit