| dragos921 a întrebat:

Cand treci la facultate/universitate conteaza liceul la care ai fost?
Chiar daca ai o medie mare, si ai luat cu nota mare bacul.

Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Amaya a răspuns:

Nu contează liceul, ci media care o ai în 9-12, respectiv la Bac. Iar dacă dai examen de admitere, va conta doar acel examen sau la unele facultăţi se ţine cont şi de Bac, de mediile pe care le-ai avut la diferite obiecte... Fără să ştiu facultatea la care vrei să dai, nu-ţi pot da mai multe detalii.

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

La facultate nu "treci", ci te inscrii sau, si mai bine, dai admitere. Poti sa "treci" din clasa a V-a in clasa a VI-a!

| miha90z a răspuns:

Depinde unde vrei sa dai. eu sunt la lb straine si pentru spaniola a fost examen de admitere unde a contat f mult nota, la portugheza a fost concurs de dosare. trebuie sa te interesezi la facultatea unde vrei sa dai, eventual vb cu cineva care face parte din asociatia studentilor fac. respective sau la secretariat

| dragos921 explică:

Ma rog!
Cand dau admiterea la facultate conteaza liceul la care am fost?
Sau doar examenul acela pe care ti-l dau ei pentru a te "accpeta"?

| dragos921 explică:

Eu nici nu am intrat la liceu inca, dar am posibilitatea sa intru la un liceu ff bun, de aia am intrebat.multumesc celor care mi-au raspuns.