| Szabo1000 a întrebat:

După ce am terminat liceul şi dau bacalaureatul pot fie să raman asa adică doar cu bacul nu universitate sau facultate?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu esti obligat sa continui studiile dupa liceu, daca nu vrei sa faci o scoala postliceala sau o facultate, poate doar parintii sa te bata la cap.

| Szabo1000 explică (pentru Ioandelasal):

Păi nu vor pentru ei este suficient dacă am doar bacul

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La cum scrii mai ai mult pana sa „absolvezi".

| RaduRobertRO a răspuns:

Daca "absovezi" poti nici sa nu dai BAC-ul, ai sanse sa nu-l iei. Cat despre universitate/facultate eu recomand sa mai astepti pana treci si la limba romana.