| miss0riginality a întrebat:

Cand va fi bagata in seama acea petitie referitoare la evaluarea nationala?

9 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Niciodata,lucrarile au inceput sa fie corectata deja, a si spus ministerul educatiei raspunsul corect la Realitatea TV aseara, raspunsul corect era: Subiectiva.
Ce va e greu sa recunoasteti ca a-ti gresit?

| miss0riginality explică (pentru unknownn):

.ia mai taci..nu a fost corect. celui care a rezolvat evaluarea ii e frica sa recunoasca ca a gresit. explicami de ce este subiectiva te rog.

| miss0riginality explică (pentru unknownn):

.vorbeste romana ..nu poti sa zici ca jena este dificultatea rasfoirii ci dificultatea rasfoirii este jenanta deci este predicativa.ei au schimbat intonatia si nu stiu cum si leAU DAT SUBIECTIVA

| SweetSacrifice a răspuns (pentru miss0riginality):

Asa te sustin! Am niste nervi acum.Nu mai pot!

| miss0riginality explică (pentru SweetSacrifice):

..in sfarsit cineva destept.happy

| daydreamer a răspuns (pentru miss0riginality):

Nu pot sa inteleg cum niste copii de cca 14 ani se pot considera mai destepti decat profesorii care au creat exercitiile. Acea propozitie era o panarama, intr-adevar si cred ca acela care a propus-o era mahmur, pentru ca eu nu as da-o la cls a8a.

| miss0riginality explică (pentru daydreamer):

..nush ce sa mai zicrolling on the floor

| SweetSacrifice a răspuns (pentru miss0riginality):

Ma rog, sincer nu inteleg de ce este subiectiva dar ma rog. Acum nu ma pot contrazice cu cei care zic ca este.Dar, acel subiect nu este de clasa a 8-a.In niciun caz, se cearta profesorii pe el. Subiectiva, predicativa? Oare ce o fi? Si se asteapta sa stim noi ce este.
Din pacate o sa ne scada 6 puncte.Pentru mine acele sase puncte conteaza enorm,eu nu o sa mai intru la liceul dorit. Ma intristeaza foarte tare chestia asta,si ai mei sunt nervosi ca cica nu sunt in stare sa fac nici la Romana nimic.
Dar ce pot sa fac...
Daca asa vrea Dumnezeu,asa se face. Poate se gandesc astia sa acorde puncte la ambele (daca se decide asta pana la contestatii ).La multe scoli se fac petitii scrise de mana, semnate de parinti, profesori etc.
Nu cred ca fac asta degeaba, probabil ca mai exista o sansa mica.Dar, ma rog.Si astia care au pus subiectiva la nimereala se cred acum mare inteligenti, ca cica de ce nu recunoastem ca am gresit.Ba frate, daca te gandeai de mai multe ori si tu aveai dubii asa ca inceteaza sa faci pe desteptu' ca e clar subiectul nu este de clasa a 8-a.
Daca mai afli ceva, te rog sa ma tii la curent!
Daca poti. happy

| miss0riginality explică (pentru SweetSacrifice):

.ok si pentru mine conteza