| denispop14 a întrebat:

Care ati facut anul acesta vaccinul de 14 ani? Ati avut efecte adverse sau doar v-a durut putin mana cateva zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

L-am facut acum 6 ani, din cate imi aduc aminte a durut putin mana. Nu stiu daca cateva zile, dar in ziua respectiva cu siguranta.

| Anonima975 a răspuns:

Eu l-am făcut. M-a durut mana puțin 2 zile după ce l-am făcut, nimic mai mult.

| Queenz a răspuns:

Bună!
Eu am facut vaccinul anul asta. Vaccinul in sine, cand mi l-a facut, nu a durut cine stie ce.o durere minuscula, sa nu te sperii.
Insa, pe parcursul a 7 zile, m-a durut putin mai tare..la modul ca nu puteam dormii pe mana aia..deci a fost putin cam naspa, insa poti scapa de durere punand comprese cu apa rece (NU GHEATA!)

| Robica2003 a răspuns:

Eu acum 2 ani l-am facut si nu am avut nicio reactie adversa. Nici macar durere, pentru ca dupa 5 minute am dat vata cu spirt jos si nu am pus niciun leocoplast. Deci depinde de persoana, pe mine nu m-a durut deloc.

| Apostol_Ema_1983 a răspuns:

Cand l-am facut nu imi amintesc sa fi avut efecte adverse deloc doar m-a durut foarte putin mana. Nu e mare chestie