| afrodita17 a întrebat:

Care credeti ca sunt consecintele migratiilor in lumea contemporana, asupra spatiului public\privat...pls raspuns...happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cred ca impllica, probleme sociale, demografice, politice.consecintele depind de atitudinea migratorilor si de un intreg context al spatiului ce-l invadeaza.de pilda tu vezi ca migratorii romani, in italia, spania, nu invadeaza numai spatiul, public/privat ci si cultural, cu bune si rele. iar mintea omului cea selectiva si colectiva tine minte doar relele.asta e o consecinta negativa si un vot de blam pentru migratori, in general.

4 răspunsuri:
| afrodita17 explică:

Scz. spatiului ...in general...consecintele care se rasfrang asupra noastra din cauza migratiilor...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Explica termenul, te rog. spatiul public/privat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am un rasp pentru tine
cuplacere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lipsa bratelor de unca, depupularea, pentru statele de unde emigreaza, iar pentru statele unde imigreaza populatia: suprapoluare, somajul, lipsa spatiului locativ, daca e o imigrare abundenta!