| 000iasmina000 a întrebat:

Care e diferenta dintre bilingv si intensiv si la care dintre ele e mai greu si se fac mai multe ore? Am auzit de la o pereche de prieteni ca la bilingv se face geografia si istoria in limba aleasa, la alti prieteni am auzit ca e o obtinala chestia asta iar de la altii am auzit ca se face istoria si geografia Angliei (daca alegi sa dai bilingv engleza). Care varienta e corecta?

PS: O intrebare mai mult din curiozitate: daca va pricepeti in mod egal si la engleza si la franceza, la care ati hotara sa dati blingvul?

1 răspuns:
| Isabella95 a răspuns:

Eu as da la engleza, este mai usoara decat franceza.