| xxdd a întrebat:

Care e diferenta dintre matematica M1 si M2, cum sunt fiecare sau in ce consta si la ce profile se fac fiecare?

Răspuns Câştigător
| Bobo893 a răspuns:

La M1 e un nivel mai ridicat decat la M2.
M1 se face la mate-info si M2 la stiinte ale naturii, de exemplu.

2 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

M1 este modulul de matematica avansata si de obicei sa face la profilele mate-info, mate-fizica etc

| alex2007 a răspuns:

Buna pai cum sa ti zic da matemetica difera in functie de liceu si de la ce profil esti. Sa iti explic daca esti la liceu la profilul de info-mate faci m1 caci este alta metodologie si alte calcule dar daca esti la filo nu faci mate. Daca esti la un liceu tehnologic ca mine eu personal fac m2. posibila diferenta probabil ar fi calculel s din cate m-a vazut eu difera lectiile la mate. sper ca te-am ajutat