| Narcis2007 a întrebat:

Care e diferenta dintre o specializare in limba romana si una in engleza?
la engleza cursurile sunt in engleza si profesorii vorbesc tot in engleza sau cum?

3 răspunsuri:
| Zoella a răspuns:

Da, profesorii vorbesc numai în limba engleză, la fel şi la specializarea din română (vorbesc numai din română).

| Michiii a răspuns:

Păi, este o mare diferenţă. La specializările în limba română profesorii explică în română dar la specializările în engleză se explică în lb engleză.batting eyelashes E mai bine în limba engleză pentru că, socializezi mai mult.

| MaNNuu a răspuns:

La engleza nu e neaparat sa vorbeasca profesorii doar in engleza, daca ai o nelamurire ei o sa incerce sa iti explice si in engleza si in romana...iar la specializarea in limba romana...e ca si cum ai face romana intensiv, Parerea mea