| МŶĶÁŶ a întrebat:

Care e formula pentru a calcula media la mate sau la rom cu tot cu teza?

Răspuns Câştigător
| Diidiiana a răspuns:

Uite pasii:
1-se face media notelor
2-se inmulteste cu 3
3-se aduna teza
4- se imparte la 4
5 -rezultatul e media!
funda?big grin

39 răspunsuri:
| addictedToBitches a răspuns:

(media notelor-fara teza) inmultit cu 3 + teza impartit la 4

| zuzulina78 a răspuns:

Faci media notelor apoi o inmultesti cu 3 aduni cu teza si imparti la 4 ( fundita?batting eyelashes )

Răspuns utilizator avertizat
| alexutza_7838 a răspuns:

Trebuie sa aduni toate notele tale la materia respectiva fara teza, iar suma obtinuta o imparti la cate note ai fara teza. Rezultatul il aduni cu teza si imparti la 2. Sper ca te-am ajutat.

| Alexutza_5219 a răspuns:

Iti calculezi media la oral dupa aceea aduni cu teza si imparti la doihappy

| maryook a răspuns:

Aduni notele (fara teza), le imparti la cate sunt, inmultesti cu 3 aduni cu teza si imparti la 4winking

| Andreea_8588 a răspuns:

Media aritmetica a notelor din oral ori 3 plus teza impartit la 4

| DANIELA_7364 a răspuns:

Aduni toate notele din oral le imparti la cate ai rezultatul il inmultesti cu 3 aduni teza apoi imparti la 4...

| Freshz a răspuns:

Media notelor inmultita cu 3 aduni teza rezultatul il imparti la 4.