| anaaabananaaaaas a întrebat:

Care e mai bun?
Profilul economic sau electric?
Si cat trebuie sa iau la mate si la romana ca sa intru la economic?
Multumesc.

5 răspunsuri:
| Romanul86 a răspuns:

Profilele de filologie sau științe sociale unde nu dai bacul din matematică.

| LexaEAG a răspuns:

Daca vrei sa intri la economic iti trebuie note bunicele, adica 6-7-8,dar desi media de admitere este mica sa stii ca la economic este destul de greu.Iar nota la matematica conteaza mai mult decat cea de la romana.

| Jaegerjaquezz a răspuns:

Fiecare profil in parte e bun pe modul lui, amandoua au avantaje si dezavantaje, si cu notele nu trebuie sa întrebi cat trebuie sa ai, ci tu trebu ie sa iti alegi unul dintre cele două profile, si sa obții note cat mai mari, degeaba iti spunem noi ca trebuie sa ai (ex) medie de 8 si tu te abati sa obții sa iei media aceasta si vine alt elev cu 8, 10 Si vei fii descalificat,