| AvalohAlyn a întrebat:

Care e materia sau domeniul pe care il aprofundati,studiati in particular,acasa,in mod suplimentar?
Eu religia(crestina si Biblia) si dezvoltarea personala sau motivationala si putin istoria?
Dar voi? Si de ce? Ce obiective aveti cu aprofundarea domeniului si studiului individual?
Deci ce studiu individual faceti, in afara scolii?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Pai la informatica si engleza, cateodata si la matematica dar mai rar.

La informatica fac probleme suplimentare intrucat profesorul meu e un pic mai lent si nu apuca sa intre calumea in detalii. *cu toate ca explica binisor*

La engleza...Aici nu e neparat un studiu in sine. Vezi tu, eu filmele le vad in engleza *fara subtitrare in romana*, la anime-uri ma uit doar cu subtitrare in engleza chiar daca am si varianta in romana... cateodata citesc ceva in engleza.
Sincer sa fiu, nu stiu de ce fac asta.
Ma simt mai bine asa. Ma ajuta sa-mi mentin nivelul la engleza, invat cuvinte noi si mi se pare mult mai cool/original. Spune-i cum vrei happy

La anime-uri de exemplu. Nu sufar subtitrarile in romana. Nu ma intreba de ce. Nu stiu. Asa m-am obisnuit. Chiar si atunci cand caut un film/anime sunt obisnuit sa scriu "english subbed"

Poate ca unii o sa zica. "Filmele, cartile si anime-urile in engleza nu se pun la numar aici."
Pentru mine se iau si acestea in considerare. Filmele te ajuta la pronuntie *oarecum*... poti sa inveti cuvinte noi si te obisnuiesti si cu "traducerile rapide din engleza in romana". Mie mi se pare foarte util.
Acum fiecare cu parerea lui.

Succes!