| David_Raluca_1989 a întrebat:

Care e numarul minim de elevi care poate exista intr-o clasa?

2 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Noi am fost un semestru 14 elevi intr-o clasa.(Asta in a 6-a semestrul 1)Aveam un diriginte slab de tot si au fugit din colegi.Ramasesem 13 dar ne venise unul nou, un baiat exact cand a inceput a 6-a.Pe semestrul 2 a mai venit unul de la alta clasa.A 7-a am fost 15 tot anul si a 8-a 18 deci banuiesc ca trebuie sa fie o clasa destul de mica pentru a se desfiinta. Se spunea cand ramaseseram 13 ca o sa ne imparta cine stie cum pe la alte clase... Povesti!
Nu ni s-a intamplat nimic.

| aXy99 a răspuns:

Cand eram a 8-a, in clasa mea erau 17 elevi.