| OlariuRox a întrebat:

Care e sau intra la facultatea "geografia turismului Dimitrie Cantemir "din Sibiu?

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Și de ce ai ales tocmai facultatea asta? straight face
În Sibiu sunt atât de multe, ai fi putut alege orice altceva, existau atâtea opțiuni...

| OlariuRox explică (pentru floresdemayo):

Pentru ca imi place geografia si vreau sa devin ghid turistic! happy

| floresdemayo a răspuns (pentru OlariuRox):

Atunci, alege Facultatea de Geografie din Bucuresti. Și de acolo, poți deveni profesor, respectiv ghid turistic.
Alegerea e a ta...

| OlariuRox explică (pentru floresdemayo):

Initial aia era, dar imi e greu cu cazarea.

| floresdemayo a răspuns (pentru OlariuRox):

Știu că e greu cu cazarea. Însă aceasta, cam toti o descalifică, de ani de zile, nu de ieri, de azi... Multi o ironizează, numind-o Facultatea de balet.
Interpretezi cum vrei... straight face

| OlariuRox explică (pentru floresdemayo):

crying(( mi s-a mai spus asta. multumesc ma voi gandi bine.