| hypothesis a întrebat:

Care e toata treaba cu BAC-ul? Inteleg importanta acestui examen,insa nu-i pot pricepe asa-zisa dificultate... Cand observ peste tot, mai ales pe site-urile de socializare cum toti:"Vine bac-ul"/"BAC2015"/"Off,vai,vine bac-ul",etc. ma tot intreb:sa fie chiar asa greu? La anul voi avea si eu acest examen,recunosc nu-s o inteligenta sclipitoare,dar nu-mi fac nicio problema in privinta acestui. Stiu doar o buna si consta pregatire ( cel putin in ultimul an de liceu) te va ajuta sa iei fara probleme. Inteleg,de asemenea,ca persoanele respective sunt doar niste nepriceputi care vor doar sa ia numai putin peste medie 6, este de inteleg,dar sa se faca atata zarva,sau o fi o moda? Eu ma pregatesc in liniste,stiti vorba aia : "Work hard in silence, let the succes make the noise". Si voi merge pe principiul acesta in continuare.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu au incredere in propria persoana.Pentru ca pana la bac le-a umblat mintea pe la altceva decat la invatatura. Tipic generatiei actuale.

| OldSoul a răspuns:

Fiecare il percepe diferit, asemenea si dificultatea, cu motivatia suficienta oricine il poate lua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lumea nu are ocupație. În ultimul timp, orice prostie devine un eveniment.
Examenele astea sunt pentru nivel mediu (și cel de a 8-a s-a transformat într-o batjocură). Cine deschide ocazional cărțile poate să ia lejer peste 7.

| Th3Striker a răspuns:

BAC-ul este un examen mediu spre usor, unde toate prostimea ia de la 8 in sus. Problema e ca nu se diferentiaza elevii buni de cei sa zicem, cu un nivel sub ei. Lumea comenteaza pentru ca, well, is niste retardati care belesc belengherul 4 ani de zile, si se plang ca au mult de invatat, cand ei deschid cartile cu o saptamana inainte. Partea amuzanta e, ca atunci cand intri la facultate, realizezi ca 3 probe la BAC adunate is mai usor de trecut cu 10 decat un examen de la o facultate decenta. Eu iti spun, incepe dintra 12-a si invata, cateva ore in fiecare weekend, si incepand cu semestrul 2, trage mai tare daca vezi ca ai rezultate slabe pe la simulari. Si multa bafta happy