| prolibro a întrebat:

Care este cartea pentru copii prescolari, scrisa de un autor roman, cu cele mai frumoase ilustratii?

Răspuns Câştigător
| J7anine a răspuns:

E o carte care incepe asa "Asta-i o carticita subtire citita de cei mici prin jumulire..." si care la mine a ramas fara coperta - dar pe ultima pagina scrie - Lector Gh.D.Vasile 7 sept 1987 Intreprinderea poligrafica "Oltenia" Craiova. Nu stiu daca a fost reeditata. Ilustratiile sunt frumoase iar poeziile si mai si!

2 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Daca e carte pentru prescolari poate ca mai important e cine e ilustratorul nu autorul. Oricum dintre ilustratorii romani de carte unul care imi place este Serban Andreescu.

| eon a răspuns:

Neaparat roman? Mie imi place nespus de mult sa rasfoiesc Habarnam - veriunea online e aici: http://habarnam.ro/