| warrior a întrebat:

Care e cartea voastra preferata de un autor roman?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Eu ador si savurez cartile scrise de Josh Mc Dowell.
Printre favoritele mele se numara: Secretul artei de a iubi, Lupta fiecarei fete, Marturii care cer un verdict, Mai mult decat un simplu tamplar, Portret in oglinda.

24 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

"Patul lui Procust" de Camil Petrescu. Mira

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Arta Conversatiei de Ileana Vulpescu si Huliganii de Mircea Eliade.

| psiholoaga a răspuns:

T. O. Bobe, "Cum mi-am petrecut vacanta de vara". Si "De ce fierbe copilul in mamaliga"-Aglaja Veteranyi.

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Tina Mema- Ultima vacanta-.
E o superba poveste de dragoste.

cami
| cami a răspuns:

Panza de paianjen de Cella Serghi happy

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Mie mi-a placut Mara si Morometii happybig grin

| Annitu a răspuns:

Poezii de eminescu!love struck

| Zoombe3 a răspuns:

Mai multe, nu am una preferata dar printre cele mai placute pe care le-am citit au fost Enigma Otiliei si Mara

| Ben. a răspuns:

Memoriile lui eliade.

| selef a răspuns:

Poezii de Toparceanu.

| baba a răspuns:

Am mai multe, greu să pun una singură.
Emil Cioran- Pe culmile disperări, Mircea Eliade- Maitreyi şi nu îl ultimul rând "Viaţa lui Mihai Eminescu" de Călinescu.

| Dl.Inginer a răspuns:

Ultima noapte de dragoste

| NoName_9903 a răspuns:

In copilarie am citit de foarte multe ori Ciresarii de Constantin Chirita.
In adolescenta, Panza de paianjen si Mirona- ambele de Cella Serghi.
O alta carte pe care am recitit-o de foarte multe ori- Ciuleandra lui Liviu Rebreanu.

| afrodita17 a răspuns:

Ion de Liviu Rebreanu happy

| ShaKuri a răspuns:

Morometii

| Christine a răspuns:

Mircea Eliade - Maitreyi, Domnisoara Christina, Sarpele

| ciprian_8384 a răspuns:

Semiconductori, dielectrici si aplicatii. Autor : Nicolae Bârlea; Editura : Albastra;

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adam si Eva de Liviu Rebreanu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciocoii vechi si noi - Nicolae Filimon

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nerantula, panait istrati

| Viru$ a răspuns:

Lorelei de ionel teodoreanu, nisipuri miscatoare de luminita aldea

| UnOmacadadcacsac a răspuns (pentru Viru$):

Buna! Ai cumva cartea "Nisipuri Miscatoare" de Luminita Aldea? iti dau 300 de lei pe ea, sau 200 pe o copie Xerox. Te rog sa o ai, o caut disperata de 2 ani

| myname a răspuns:

Baltagul si Ion

| iuliapana a răspuns:

Groapa de Eugen Barbu - societatea in Bucuresti, la inceput de sec. al XX lea