| Adryana a întrebat:

Care este cartea ta preferata? Fa-mi un top 5 carti care merita citite pls. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Minnie a răspuns:

Mark Twain - Jurnalul lui Adam si al Evei, Jane Austen - toate (adica vreo 10), Emily Bronte-La rascruce de vanturi, Margaret Mitchell - Pe aripile vantului, Lumea Sofiei - Jostein Gaarder plus cele 80 Agatha Christie etc etc

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

E greu a spune strict 5 carti vitale. Dar iti pot recomanda 5 carti din cele care m-au impresionat :

- Ecouri in memoria timpului, de Claude Spaak
- Leaganul pisicii de Kurt Vonnegut
- Piciul de Alphonse Daudet
- Turistul singuratic de Tudor Popescu
- Prizonier la 9 ani de Ion Grecea

| carminaburana43 a răspuns:

Imi plac cartile psihologice.

| Deea a răspuns:

Copiii Capitanului Grant (Joule Verne).

| Adryana explică:

-Minnie :am citit carti de Mark Twain dar nu cea de care imi spui, de Jane Austen am citit doar Mandrie si prejudecata, Pe aripile vantului mi-a placut f mult (ambele volume), La rascruce de vanturi nu prea mi-a placut, iar restul nu le-am citit.
-alinutsa: am citit tot ce ai scris mai putin piciul, mi-au placut. mai ales Singur pe lume :X
-dee 4 you : am citit doar O calatorie spre centrul pamantului de J. Verne.
p. s.: Inca nu m-am decis cui dau fundita.

| SatanaInIzmene a răspuns:

Asul, popa, dama, juvele si zecarul.Chinta!

| Ruxiii a răspuns:

Slam - Nick Hornby
Romanul adolescentului miop - Mircea Eliade
Jane Eyre
Gossip Girl (sunt mai multe carti pe volume parca)
Diavolul se imbraca de la Prada
Sunt aiurita si se ia!

Le scrii pe google si gasesti mai multe despre ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-singur pe lume
-maitreyi
-lorelay
-piciul
-enigma otiliei

sper sa-ti placa big grin :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce fata ai laughing) cum de te suporti? laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Happy to see people like PICIUL love strucklove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai iubit dintre pamanteni(M>Preda), Shogun(J.Clavell), Potopul(H.Sienkievici), Razboi si pace(L.Tolstoi), Adio, arme(E.Hemingway)