| Quibblo a întrebat:

Ce gen de carti va place sa cititi?
Care este cartea preferata de ce?
Imi puteti recomanda carti care credeti ca merita citite.

Răspuns Câştigător
| abernader a răspuns:

Beletristica rusa este remarcabila, in mod special, clasicii.Cu binevointa si totala lipsa de nihilism vis a vis de literatura "vecinilor" nostri despre cultura carora habar nu avem,in schimb trambitam in cor:"Nu ne place!",cred cu tarie ca, cel putin, ai incerca!happy

10 răspunsuri:
| CartideCitit a răspuns:

Daca vrei sa alegi dintre carti contemporane, citeste recenziile de aici: http://www.cartidecitit.ro/recenzii-carti

| Mihaela a răspuns:

Hei. Imi place sa citesc carti de dragoste, am scris si eu una.
Nu mi-as putea promova cartea singura, pentru ca e normal ca mie sa mi se para foarte frumoasa din moment ce e scrisa cum vreau eu, dar poti citi pe blogul meu comentariile celor care au citit-o :http://dimianmaria.blogspot.com/
Eu spun ca merita!
Numai bine si spor la citit!

| Кристина21 a răspuns:

M.Preda -Cel mai iubit dintre pamanteni
M. Drumes-Invitatzie la vals
M. Eliade-De ce iubim femeile?
cel mai importan e sa iti place ce citestisi sa citesti cu placere

| Quibblo explică:

Voi vedea mai multe raspunsuri si apoi dau fundita ok?happy

| Quibblo explică:

Si mie imi place beletristica rusa foarte mult

| Quibblo explică:

Micutza ta,foarte faina cartea invitatie la vals, am citit-o cu placere mi-a placut foarte mult,un plus pentru astahappy, desi imi place sa citesc drame nu romane de dragoste, acela face exceptie

| Anne_1161 a răspuns:

Seria Gossip Girl,Jurnalele Vampirilor, Twilight," Vampirii vestului"

Mircea Eliade-Romanul adolescentului Miop, Maitreiy
Mihai Drumes-Elevul Dima dintr-a saptea, Invitatie la vals
Margaret Mitchell-Pe aripile vantului
Ionel Teodoreanu-Lorelei
Giulia Carcasi-Zodia indragostitilor

fundita?batting eyelashesbatting eyelashes

| Magnetism a răspuns:

Imi plac cartile pentru adolescenti,de dragoste, aventura big grin
Iti recomand:
Clare Naylor- Pe urmele lui Alice
Cynthia Langston-Între două avioane
Ruthanna Hopper, Amanda Goldberg-Celebutantele
Leslie Oren-Ne vedem pe Net!
Le-am citit pe toate cu mare placere, acum citesc Confesiunile unei iubarete de Michelle Cunnah

| crazykid_4279 a răspuns:

Imi plac cartile amuzante si cele de actiune, sf dar si dramele.cartea mea preferata este "ultimul cantec" de nicholas sparks si ti-o recomand si tie

| Trebor_4651 a răspuns:

Una dintre cele mai reusite carti care le-am citit vreodata este Postasul suna intotdeauna de doua ori de James Cain, o adevarata drama.
Mie imi plac in special romanele istorice, dar o sa-ti spun dau cateva sugestii de toate genurile:
Nimic nou pe frontul de vest-Erich Maria Remarque
Stapanul inelelor-J.R.R Tolkien
Cei trei muschetari-Alexandre Dumas(tatal)
Winnetou-Karl May
La rascruce de vanturi-Emily Bronte
De asemenea incearca cartile lui Stephan King. Lectura placuta!