| Jokerh6662 a întrebat:

Care este cea mai importanta carte a religiei Greciei? (cartea sfanta)

Răspuns Câştigător
| spiridus25 a răspuns:

Http://www.mouzenidis.ro/article/greek-religion
http://www.crestinortodox.ro/religie/sfanta-scriptura-126460.html
Grecii fiind un popor crestin ortodox banuiesc ca Sfanta Scriptura e cartea lor sfanta.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crestini ortodocsi.Prosti si astia.Inapoiati ca si Romania.Civilizatie straveche,libera dintotdeauna,democrata,lingatori de moaste si pupatori de icoane, pastratori ai credintei adevarate si a cuvantului in adevar, cetate a crestinismului, dar nedezvoltati ca tarile atee, vai de mama lor.Si la ei la fel, nu vor catedrale.Vor spitale, si scoale goale.Eh.Ce sa facem? Pana se vor impune principiile ateismului, global vom merge asa inainte cu ce avem.

| UtilityHelper a răspuns:

Biblia, deoarece si grecii sunt tot ortodocsi.