| Vernusio a întrebat:

Care este cea mai usoara si abordabila scoala postliceala? Deoarece am cateva probleme..Intreb serios si vreau raspunsuri serioase.Multumesc.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| CuriousStuff a răspuns:

Oricare, in momentul de fata poti sa termini si facultate chiar daca nu te duci deloc la ea, si mergi doar sa-ti dai examenele, fie ea la distanta sau la zi, nu conteaza. Insa daca vrei ceva usor si la care sa mergi cat mai putin posibil mai bine nu faci nimic, pentru ca peste 4-5 ani toata lumea o sa aiba pe langa liceu si o facultate terminata, la cat de usor e sa faci una acum, si diplomele o sa fie egale cu 0 daca tu in facultate nu te-ai format deloc pentru acel domeniu, adica daca nu ai fost prezent, interesat si nu ai invatat. Nu o sa pese nimenui de diploma ta de inginer, de exemplu, daca tu nu esti in stare sa faci niste calcule matematice simple. La fel cum nu o sa le pese de nicio diploma daca tu nu esti pregatit pentru acel job.
Asa ca gandeste-te bine. Ori fa-o calumea, ori ocupa-ti timpul cu ceva productiv, nu face doar sa fie facuta.

2 răspunsuri:
| DrGoogle a răspuns:

Cam ce ai vrea sa faci, postliceale sunt multe.Un exemplu e cea de asistent medical generalist.

| anamaria2006 a răspuns:

Medic