| Vernusio a întrebat:

E cat de cat abordabila si mai usoara(ca facultatea)scoala postliceala? Este cineva aici la postliceala? Cum este?

3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Postliceala nu e facutlate.
Si da, e mult, mult mai usoara, nu poti sa compari. Bineinteles ca daca vrei sa inveti si sa te straduiesti poti sa inveti o meserie intr-o scoala postliceala. Dar nu o sa fii la nivelul sau pregatirea unuia care a facut o facutlate (pe bune) si nu doar pentru diploma.

| alex495 a răspuns:

Este mult mai usoara, faci si mai putin dar 90% dintre elevi sunt la taxa. Sunt putine locuri la buget. La facultate ( depinde de la universitate si specializare la alta) pot fi intre jumate si toti la buget

| tintareco a răspuns:

Şcoala poatliceală, creează din tine, un bun tehnician, dacă şi tu îţi dai silinţa.