| ParanoidKidu a întrebat:

Care este cel mai mare arbore din lume?

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @MyImmortal! Copacul General Sherman face parte dintr-o specie de conifere numita Sequoiadendron giganteum (cunoscuta si sub numele de "sequoia gigant" sau "brad rosu de Sierra" sau "Wellingtonia"). Apatinand unei specii de conifere, acest arbore faimos este vesnic verde, avand trunchiul in forma de piramida. Scoarta sa este de culoare brun-roscata.
Mai multe poți citi aici http://www.artacunoasterii.ro/......al-sherman
O zi cu zâmbet să ai!

| EmaS a răspuns:

Intr-un parc natural din California a fost descoperit un arbore care masoara 115 metri si care-l depaseste in inaltime pe gigantul sequoia, de 100 de metri

| ciresepeetno a răspuns:

Sequia iar cel mai mare copac este General Sherman.

| Hohenheim a răspuns:

Sequoia.

| Trolololololol a răspuns:

Ioan Arbore este considerat cel mai mare,, arbore'' din lume. Citeste aici: http://enciclopediaromaniei.ro/wiki/Ioan_Arbore