| WrongPassword a întrebat:

Care este cel mai performant calculator si ce caracteristici are acesta?

6 răspunsuri:
| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Cel mai perfomant calculator...nu exista happy Daca te axezi pe grafica high-end, atunci un PC puternic inseamna cat mai multe placi video, procesor cu cat mai multe module si frecventa mare si GB RAM. Daca doresti pentru server, cel mai puternic pc inseamna un x64 cu AMD Opteron 6-core, la 32GB RAM. Depinde in ce domeniu vrei sa-l folosesti.

| petertb a răspuns:

Ma deci cele mai performante calculatoare sunt folosite de agentii precum NASA, CSI, KGB etc, de care nu stie nimeni altcineva.dar asa, uzual cele mai performante sunt serverele.

| Încrucişătorul a răspuns:

Cati mai multi RAMi, cati mai multi terabites, nVidia GeForce 590 GTX, un monitor patrat sau dreptunghi, 4-6 cai de racire a placii video.

Mai gandeste-te si tu...

| lvl1000 a răspuns:

Cel mai performant este K computer, cu 548352 nuclee si 1536 Gb Ram. Si consuma doar 10 Mw curent electric ( cam cat un oras mediu)
Oare o rula Crysis 2 pe full options sau mai trebuie sa scazi din rezolutie si Anti Aliasing?

| shadow1 a răspuns:

Calculatorul de la Apple.eu una am.si e chiar bun.:d.nu sunt multe fire. unitatea este foarte mica.ercranul mare. tastaura foarte faina...si mous`ul cel alb sh micut.eu ti l`as recomanda:d

| alex9211 a răspuns (pentru shadow1):

Frumos rasplaughing) n-are multe firelaughing. depinde ce vrei sa faci!