| WhatABeautifulDay a întrebat:

Care este diferenta dintre invatamantul cu frecventa redusa si invatamantul de la distanta?

Răspuns Câştigător
| alex495 a răspuns:

La fr te duci joi si vineri sau in weekend si la distanta doar la examene

3 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

La FR te duci de cateva ori la scoala/facultate la predare/explicatii si apoi te duci si la examene.La distanta mergi doar la examene si inveti acasa de pe suportul de curs electronic sau tiparit.Succes!

| Bondarel99 a răspuns:

Ti s-a dat răspunsul, dar ca o completare: in România nu merita sa pierzi timp și bani cu așa ceva. Abia faci ceva cu o facultate la zi la buget...

| wpetterssone a răspuns:

Forma de învățământ cu frecvență redusă se caracterizează prin activități dedicate mai ales unor cursuri de sinteză și pregătirii aplicative, programate în mod compact și periodic, care presupun întâlnirea nemijlocită, în spațiul universitar, a studenților cu cadrele didactice de predare, completate de alte mijloace de pregătire specifice învățământului la distanță.

Forma de învățământ la distanță se caracterizează prin utilizarea unor resurse electronice, informatice și de comunicații specifice, activități de autoînvățare și autoevaluare completate de activități specifice de tutorat. (Sursa: unibuc.ro )