| Biir a întrebat:

Care este diferenta dintre profilul mate-info intensiv si mate-info simplu?winking

Răspuns Câştigător
| Anne_1755 a răspuns:

Eu sunt pe profil de mate-info intensiv si in a 9 a aveam 4 ore de info si 2 de T. I. C.(tehnologia informatiei si comunicarii), 3 ore de fizica si 4 de mate. Cei de la simplu aveau 2 ore de info si parca 2 ore de T. I. C., 2 de fizica si 4 de mate.

13 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Diferenta consta in numarul de ore : la intensiv numarul de ore saptamanale este mai mare

| Nicoleta a răspuns:

La mate info intensiv faci mult mai multe ore de matematica si info decat la simplu

| Petronela a răspuns:

La intensiv faci mai multe ore de info si mate

| Just Kiddin' a răspuns:

La mate info intensiv faci mai multe ore de informatica si sporeste anual numarul lor.
la mate info simplu numar lor este mai mic, dar nu stiu daca mai creste

| withoutme a răspuns:

Nu exista mate info simplu... exista mate info intensiv info, mate info intensiv engleza si mate info intensiv franceza.

| unknownn a răspuns:

Pai la mate-info intensiv faci mai multa materie.

| dedesh a răspuns:

La mate info intensiv ai mai multe ore de mate sau de info, in functie de ce ai optat.intensiv mate sau intensiv infowinking

bafta!

| Mihai03 a răspuns:

Faci cam doua ore de info in plus

| oannah a răspuns:

Probabil faci un numar mai mic de ore la mate info simplu. la intensiv s-ar putea sa fie vorba si de o lb straina, ex: engleza

| alexoprondrina a răspuns:

La intensiv faci de mai multe ori pe saptamana o materie.
De ex : mate-info intensiv informatica inseamna : 4 ore matematica si 5 de informatica.
Eu eram intensiv eng. dar e acelasi lucru.

| AncaSiAtat. a răspuns:

Mate info intensiv poate fi intensiv informatica- mai mult cu o ora sau doua de info decat cel simplu, mate info intenziv engleza/germana/franceza mai mult cu 2 ore de limba respectiva

| TinyPearl a răspuns:

Păi există mai multe profiluri de mate-info. Partea cu intensivul diferă pentru că există:
mate-info intensiv info
mate-info intensiv fizică
mate-info intensiv engleză
etc.

Profilurile de mate-info intensiv info/fizică/engleză/etc. au mai multe ore din acea materie de intensiv, față de profilul de mate-info simplu.

| fefelyna a răspuns:

Diferentza dintre profilul mate info intensiv si mate-info este aceea că la acest profil(intensiv) sunt f multe optzionale de matematica si informatica!