| TheWalker11 a întrebat:

Care este diferenta dintre profilul uman si real? Voi la care sunteti? Unde este mai bine sa merg? dau funda happy.

Răspuns Câştigător
| Mindilica a răspuns:

La profilul uman accentul se pune pe limba si literatura romana, pe limbile straine, la cel real, matematica si fizica, chimie, informatica, adica este bazat pe stiinta.

3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Depinde si de tine care iti e stilul de a invata.La uman se pune accentual pe literature, limbi straine si in cea mai mare parte pe tocit. Daca ai o gandire logica iti va fi greu aici si ai face bine sa iti alegi real.
La real se face mult mate, info, fizica si chimie.Se pune accentual pe logica. Daca iti place sa inveti pe dinafara lectiile, adica sa le tocesti, nu vei face fata aici si mai bine mergi pe uman.
Eu am terminat realul si nu pot sa zic ca a fost greu, ideea e sa intelegi formulele alea si sa stii sa jonglezi cu ele.Chiar am avut respect pentru colegii de la uman, nu as fi putut niciodata sa tocesc atata materie pe cat au invatat ei.

| OnuOnulică a răspuns:

Cel mai bine mergi la uman.

| Carmen100 a răspuns:

La uman se face mai multa romana si la real se face mai multa matematica. De tine depinde unde te duci. Daca iti place romana sau matematica, ce profile are fiecare, nu putem noi sa iti zicem "du-te acolo sau acolo". Succes! happy