| marius_8727 a întrebat:

Care este maximul de elevi ce pot fi intr-o clasa de liceu(Colegiu National)?

3 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

30 de elevi dar mai sunt si excepti cu 32 sau 34

| Holocaust a răspuns:

Eu sunt la un colegiu național.La mine în clasă sunt 31 de elevi.Normal,numărul de locuri e de 30.Depinde de profil de asemenea.Eu sunt la real, iar lumea nu prea se îngrămădește aici.La uman era o clasă cu 34.

| LucasNowalski a răspuns:

32 de elevi in mod normal, asta spune in lege, dar, fiecare liceu de obicei isi pastreaza doua locuri in fiecare clasa nu stiu sigur de ce, oricum daca nu exista locuri disponibile directorul poate suplimenta numarul de locuri.