| marius_8727 a întrebat:

Care este maximul de elevi admisi intr-o clasa de liceu? Sunt clasa 9-a si vreau sa ma mut pe sem II la o alta clasa unde sunt 30 de elevi. Credeti ca ma pot muta?

5 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Cred ca 32 este maximul.Depinde de fiecare clasa cat e de mare.Normal e 30 dar mai pot fi 2 elevi in plus in clasa.

| Keyko a răspuns:

Da
dar acum depinde de media ta cu care ai intrat. Daca ai o medie superioara ultimului elev care a intrat in clasa respectiva poti. oricum 32 este mazimul dar pot exista si exceptii.

| IzabellaLoredana a răspuns:

Da, te poti muta. Maximul de elevi intr-o clasa ajunge pana la 34-35.
Cred ca vei reusi.
O zi buna!

| Dariuspeerta a răspuns:

Da maximul este de 32. te poti muta

| Tabaldak a răspuns:

Da 100% poti la mine in clasa suntem 36 de elevi BAFTA