| Ghost99 a întrebat:

Care este motivul pentru care Germania are datoria de 19.5 miliarde de euro fata de Romania?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Inainte de al doilea razboi mondial Germania si Romania aveau niste contracte prin care Romania livra diverse marfuri GErmaniei... insa dupa terminarea raboiului au fost semnate diverse tratate conform carora datoriile Germaniei au fost anulate, insa nu se specifica clar daca si acele contracte de schimburi de marfuri intrau sau nu in acele datorii. Pe scurt e cam neclara situatia

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Nu stiu daca e adevarat