| ada8476 a întrebat:

Care este orarul de la stiintele naturii in clasa a 9-a?
Cine a mai intrat in dante alighieri din Bucuresti?
Funda*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La acest profil vei avea ore asa:
1 Geografie
1 Istorie
1 Sport
1 Muzica/Desen, adica un semestru vei face muzica si in celalalt desen
2 TIC
1 Informatica
3 Fizica
2 Chimie
2 Biologie
4 Romana
4 Mate
2 Engleza
2 Franceza
2 Optionale, clasa va alege 2 optionale din materiile fizica chimie si biologie.
Teze vei da la romana, mate si sa alegi 2 din fizica, chimie si biologie.
La matematica vei face M2 care nu este foarte dificil. Daca te pasioneaza fizica, chimia si biologia te vei descurca la acest profil. Mult succes.

| ada8476 explică (pentru anonim_4396):

Ce inseamna TIC?

| anonim_4396 a răspuns (pentru ada8476):

TIC(Tehnologia Informatiei si a Comunicari), este o ora in care stai la calculator.

7 răspunsuri:
| Deea852 a răspuns:

Eu am intart in Dante la stiinte. Multumesc pentru raspunsuri happy

| ada8476 explică (pentru Deea852):

In ce clasa cumva la 9d?

| Koalass a răspuns:

Eu stiu ca se face biologie, chimie, fizica, biologie si romana in mai multe ore decat celelalte materii..altceva nu mai stiu

| Hotmama12 a răspuns:

Sunt si eu la stiinte ale naturii, nu in Bucuresti, dar peste tot e la fel.
Avand in vedere ca este profil real vei face toate materiile. Pentru inceput biologia, chimia si fizica in 2 ore apoi din clasa a 11a vei avea cate trei ore din fiecare/. + 4 de matematica, 4 romana.
Succes!

| ada8476 explică:

Multumesc pentru raspunsuri