| mihaiec a întrebat:

Poate sa-mi spuna cineva orarul de la profilul "stiintele naturii", din clasa a 11-a si a 12-a?

1 răspuns:
| Lhuna a răspuns:

Nu pot sa iti spun cu exactitate pentru ca depinde si de liceul la care esti, dar eu am fost la clasa de stiintele naturii bilingv si am avut cam asa intr-a 11-a si a 12-a: 2 ore de romana [reduse de la 4-5], vreo 5 de mate, fizica 3, chimie 2, biologie 2, desen muzica nu mai faci deloc, religie o ora, sport 2 ore, engleza faceam 5 dar eram bilingv, franceza/germana 2... in mare, ti se reduc din orele care tin de profilul uman dar ti se inmultesc orele de profil real gen mate, fizica, chimie...
Daca mai ai nevoie de alte detalii... scrie-mi. Eu am dat bacul in 2009 si acum sunt anul 1 la facultate.